Силен земјотрес со јачина од 7,7 степени ја погоди Индонезија

1 min read

Силен земјотрес со јачина од 7,7 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди регионот Танимбар во Индонезија, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар.

Земјотресот се случил на длабочина од 97 километри, посочуваат од Европскиот медитерански сеизмолошки центар.

Засега нема информации за евентуални жртви или причинета материјална штета.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Велика Британија размислува да ја снабди Украина со тенкови

Следно

Комисија за култура на ВМРО-ДПМНЕ: Самоволието на СДС(М)-ДУИ и непочитувањето на европските пракси како и низата потпишани меѓународни конвенции за колективно договарање и социјален дијалог продолжува!

Latest from Blog