Силен земјотрес од 6,3 степени го стресе Чиле

1 min read

Земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала ја погоди областа во близина на брегот на Чиле, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMSC).

Земјотресот се случи во областа Мауле.

Епицентарот бил на длабочина од 15 километри, а други информации засега нема.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Американски новинар уапсен во Русија под сомнение за шпионажа

Следно

Американецот Аџеј Банга единствен кандидат за наследник на претседателот на Светска банка

Latest from Blog