Шестмина загинати во престрелка во Луисвил

1 min read

Шест лица загинаа денеска меѓу кои и еден полицаец, во вооружен инцидент во центарот на американскиот град Луисвил, во сојузната држава Кентаки, јави Си-ен-ен.

Во престрелката помеѓу напаѓачот и полицијата повредени се шест луѓе.

Според Си-ен-ен, напаѓачот е убиен. Полицијата упати предупредување до жителите да не се приближуваат до тој дел од градот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Суспендиран помошникот судија кој удри фудбалер на Ливерпул

Следно

СВП и Шпанската амбасада во Македонија организираат чествување на лауреатот на „Златен венец“ во 1990 година, Хусто Хорхе Падрон

Latest from Blog

Тухел останува во Баерн

Германскиот стратег Томас Тухел и следната сезона ќе биде тренер на минхенски Баерн, потврди претседателот на