СЕ ТРЕСЕ ЦЕЛИОТ БАЛКАН – нов уште посилен земјотрес во Романија, почувствуван дури и во Скопје и Белград! (ФОТО)

1 min read

Денеска околу 14 часот и 17 минути земјотрес од 5.7 степени по Рихтер ја погоди Романија.

Земјотресот се случил на 11 километри северозападно од градот Târgu Jiu.

Земјотресот е почувствуван во Србија и во Македонија, а граѓаните јавуваат дека потресот го почувствувале во Белград, Нови Сад и Скопје.

Српските медиуми јавуваат дека во Србија владеела паника и дека зградите силно се нишале.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Продолжува дебатата за разрешување на министрите од Алтернатива

Следно

„Струшките вечери на поезијата“ ќе бидат достапни и во дигитален формат

Latest from Blog