Се огласија од Обвинителството по вечерашното двојно убиство

1 min read

Дежурен јавен обвинител заедно со полициски увидни екипи вечерва врши увид на лице место во угостителски објект во кој во оружен инцидент убиени се две лица, додека едно е повредено.

-Според првичните информации, неколку маскирани лица со огнено оружје пукале кон двајцата кои починале на лице место, додека повредениот е пренесен во болница за да му биде укажана лекарска помош.

Фиксирани се траги на лице место, а јавниот обвинител ги издава сите потребни наредби и насоки со цел да се обезбедат докази кои ќе помогнат за расчистување на настанот и за откривање на идентитетот на сторителите, информираат од Обвинителството.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Телма: Во нападот во Чаршија е убиен Кривањева врз чие друштво пред 4 години беше пукано во „Александар Палас“

Следно

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Фудбалер доживеа срцев удар на терен, почина во болница

Latest from Blog