Се огласија и од Меѓународниот Аеродром Скопје по дојавата за бомба

1 min read

Единици на МВР по преземени на сите неопходни мерки и проверки утврдиле дека се лажни заканите упатени преку електронска пошта за поставена експлозивна направа на Меѓународниот Аеродром Скопје.

Од ТАВ Македонија информираа дека на Меѓународниот Аеродром Скопје денеска добиле закана преку електронска пошта за поставена експлозивна направа и случајот веднаш го пријавиле во Министерството за внатрешни работи.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Ердоган побара од Путин да прогласи „едностран“ прекин на огнот во Украина

Следно

ПОЧИНА ТРАЈКО ДИМИТРОВ, АРХИТЕКТОТ НА ПРИРОДОНАУЧНИОТ МУЗЕЈ, БАЗЕНОТ „МЛАДОСТ“, „ПАЛОМА БЈАНКА“

Latest from Blog