Се бара привремено сместување и финансиска помош за двете семејства во Ченто чии домови ги зафати пожар

1 min read
Претходно

Сибо: „Зелениот дворец“ е роман за Скопје што веќе го нема и за Скопје што го познаваме

Следно

По 51 ден Киев повторно ракетиран: Напади и во други градови, меѓу загинатите се жена и 3 годишно дете (ВИДЕО)

Latest from Blog