Рубен Невеш сѐ договори со Барселона

1 min read

Португалскиот репрезентативец Рубен Невеш се договори со Барселона за трансфер оваа лето, но доаѓањето од Вулверхемптон во Каталонија ќе остане засега на „стенд бај“ додека петкратниот европски првак не го ослободи буџетот и не прикаже приходи од трансфери до 150 милиони евра.

Трансферот на Невеш, според каталонски „РАЦ 1“ и новинарот Феран Кореас е завршен после неколкумесечни преговори со менаџерот на Португалецот Жорге Мендеш и тој сега за да се официјализира ќе зависи од продажбата на младиот суперталент Ансу Фати, чија кариера е во стагнација, а исто така менаџер му е Мендеш.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Денеска дефиле на велосипедисти и мотоциклисти низ Скопје за подигнување на свеста за нивна безбедност

Следно

Неизвесност пред утрешните избори во Турција – Ќе успее ли Ердоган да ја задржи претседателската фотелја?

Latest from Blog