Роналдо со сабја во рака го одбележа Денот на Саудиска Арабија (ВИДЕО)

1 min read

Кристијано Роналдо веќе ги впива историските и културните корени на Саудиска Арабија, а тоа го покажа на 22 февруари, Ден на основањето на Кралството. По тој повод, Ал-Наср го повика целиот тим за да го прослави и да оддаде почит на овој многу важен ден за цела Саудиска Арабија.

Роналдо беше маскиран како локален жител во најубавите и најсоодветните наметки за да го одбележи со своите соиграчи основањето на Кралството од имамот Мохамед бин Сауд во февруари 1727 година, пренесува британски „Телеграф“.

Ова е вторпат да се одбележи толку важен ден, откако Салман бин Абдулазиз издаде кралски декрет на 27 јануари 2022 година, годишнината од основањето на земјата да се слави секој 22 февруари.

Португалската ѕвезда танцуваше, се фотографираше со сабја во рака и го одбележа значајниот ден за арапското кралство заедно со останатите негови соиграчи и стручниот штаб предводен од Руди Гарсија.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Град Скопје финансиски ќе ги поддржи програмите за деца и младинци со попреченост

Следно

АКТЕРКАТА МАЈА ВЕЉКОВИЌ-ПАНОВСКА Е НОВА В. Д. ДИРЕКТОРКА НА ДРАМСКИ ТЕАТАР ВО СКОПЈЕ

Latest from Blog