Решенија за работа добија 38 работници во „Паркови и зеленило“

1 min read

Директорот на ЈП „Паркови и Зеленило“, Зухејр Реџепи денеска додели Решенија за вработување на неопределено време на вкупно 38 лица.

– Именуваните кои долги години привремено работеле во претпријатието, докажале дека се одговорни работници, каде што на заложба на директорот и новото раководство и безрезервната поддршка на Градот Скопје конечно е решен нивниот статус. Со оваа одлука убедени сме дека овој тим на вредни работници ќе даде максимален придонес во одржувањето на зелените површини во главниот град, како што доликува на еден модерен град, информираат од претпријатието.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Дојави за поставени бомби денеска добиле Уставниот суд и скопскиот аеродром, МВР провери и утврди дека се лажни

Следно

Најзаразен сој на коронавирусот се шири низ светот

Latest from Blog