Реконструирани три спортски игралишта во парк шумата Гази Баба 17.1.2023

1 min read

JП Улици и Патишта по налог на градот Скопје целосно ги реконструираше спортските игралишта во парк шумата „Гази Баба“. 

Игралиштата за фудбал, ракомет и кошарка се реконструирани за првпат по неколку децении, а партерно се уредува и зазеленува и теренот околу игралиштата.

Истовремено, екипи на Комунална Хигиена Скопје заедно со екипи на ЈП „Улици и Патишта“ во заедничка акција подигнаа големи количини отпад и шут од парк шумата „Гази Баба“, а инспекторатот на град Скопје активно делува во општината со цел санкционирање на загадувачи.

Граѓаните кои живеат на овој дел од градот Скопје, добиваат уште едно катче за спорт и рекреација.

ИЗВОР: skopje.gov.mk

Претходно

Во понеделник нова пресудата за „Титаник 2“

Следно

Копилотот на кобниот лет 691 во Непал пред 16 години го загубила сопругот во авионска несреќа 

Latest from Blog