Реал Мадрид посакува уште еден фудбалер од Бундеслигата

1 min read

Европскиот фудбалски шампион Реал Мадрид не беше премногу активен на трансфер пазарот во изминативе години, но тоа се очекува да се промени ова лето.

Веќе се зборува дека „кралевите“ имаат подготвено терен за англискиот репрезентативец Џуд Белингем од Борусија Дортмунд, односно дека се е договорено за негово пристигнување во Мадрид.

Меѓутоа тука Реал не планира да застане и според „Марка“ веќе мерка уште едно име од Бундеслигата и тоа како директна замена за Еден Азар кој едноставно е непотребен во Реал и ќе го напушти клубов по крајот на сезоната.

Актуелниот европски првак сака да го доведе Муса Диаби од Баер Леверкузен, играч кој има 23 години и би чинел околу 50 милиони евра.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Седница на Советот за човекови права на ОН на 11 мај посветена на Судан

Следно

Прво крунисување во британската монархија по 70 години – ќе има 2 300 гости, Чарлс и Камила ќе се движат во поворка долга 1,6 километри

Latest from Blog

Кралот на неблагодарните

Планинарот Равичандар Тарумалингам е најден во озлогласената „смртна зона“ на Еверест, на околу 8.300 метри, каде