Реал – Барселона во полуфиналето од Купот на Шпанија

1 min read

Извршена е ждрепката за полуфиналето на Копа дел Реј.Во оваа фаза од турнирот Реал Мадрид ќе се соочи со Барселона.

Првиот натпревар ќе се одигра на „Сантијаго Бернабеу“ на 1 март, а реваншот на „Камп Ноу“ на 5 април.

Во второто полуфинале ќе играат Осасуна и Атлетик.

Оваа сезона се одиграа две „Ел класико“. Во ноември Реал Мадрид победи во Ла Лига (3:1), додека во јануари Барселона го освои шпанскиот Суперкуп (3:1).

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Македонски Бугари во Брисел на средба со еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји

Следно

На роденденот на Џејмс Џојс промоција на двојазичното издание на „Џакомо Џојс“ во „Буква“

Latest from Blog