Рашфорд го израмни сопствениот рекорд по голови во една сезона

1 min read

Во моментов најдобриот фудбалер на Манчестер јунајтед, Маркус Рашфорд постигна гол на синоќешното гостување кај Барселона (2:2) во плејофот на Лига Европа и израмни сопствен рекорд.

Сега Рашфорд има 22 гола, исто колку што постигна во сезоната 2019/20.

Во тековната сезона, Рашфорд 12 пати се запиша во листата на стрелците во Премиер лигата, пет пати во англискиот Лига куп, четири гола даде во Лига Европа, еден во ФА Купот.

Со оглед на тоа дека крајот на сезоната 2022/23 е далеку, Рашфорд многу веројатно ќе постигне нов рекорд по ефикасност во дресот на „Црвените ѓаволи“.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Во Визбегово на диво работеле три отпади за половни возила

Следно

Чудо во Туркије: По 261 час под урнатините спасени две лица

Latest from Blog

Почна?

„Интензитетот се зголемува ама ќе треба да мине прилично долго време,“ изјавил Подолјак, порачувајќи дека како