Расчистен случајот со заканата кон вработени на Канал 5

1 min read

На 17.01.2023 во 12.00 часот во Одделението за внатрешни работи Гевгелија извршен е службен разговор со Р.Е. (47) од Гевгелија, поради упатени закани преку интернет кон вработени во Канал 5 телевизија.

Р.Е. го признал делото и по целосно документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен поднесок до Основното јавно обвинителство Гевгелија. 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

За женското СП во фудбал досега продадено половина милион влезници

Следно

ЕУ планира измени на легислативата за да се избегне недостиг на лекови

Latest from Blog