ПРВИ СНИМКИ ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО РОМАНИЈА – цела куќа се тресеше, а родителите само го грабнаа детето и истрчаа низ вратата (ВИДЕО)

1 min read

Откако Романија попладнево ја потресе силен земјотрес, на социјалните мрежи започнаа да се шират виоде снимки од истиот.

Земјотресот со јачина од 5,2 степени по рихтер беше почувствуван и во главниот град на Србија, но и другите околни градови.

На едно видео објавено на Твитер се гледа како родителите се шетаат низ куќата, а во еден момент го грабнуваат своето дете и панично ја напуштаат куќата.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Јованчев: Владата се реконструира поради тоа што СДСМ и Ковачевски се силно уценети од Али Ахмети и ДУИ

Следно

Медиуми: ПСЖ го продава Нејмар на крајот на сезоната

Latest from Blog