„Промените на дело“: Мицкоски денеска во општина Гевгелија

1 min read

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска заедно со градоначалникот на општина Гевгелија, Андон Сарамандов во рамките на активноста „Промените на дело“, ќе извршат увид на градежни активности на изградба на атмосферска канализација за Гевгелија. (Улица. Јосиф Јосифовски на спој со улица 1-ви Мај).

Во 13:15 часот изјава за медиуми ќе даде претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Недостaпен е неколку дена: Ни трага, ни глас од кинескиот милијардер Фан Бао

Следно

Спектаклот на „Камп Ноу“ без победник, Барса и Јунајтед одиграа реми

Latest from Blog