Пролетна офанзива во реонскиот парк во Ѓорче Петров

1 min read

Екипите на комуналниот пункт од Ѓорче Петров заедно со екипи на ЈП „Паркови и зеленилно“ темелно го чистат и уредуваат паркот кој е најфрекфентен во нашата општина.

– Пред почеток на пролетните денови, планираме и целосно оплеменување на урбаната опрема во паркот, најави градоначалникот на Општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски.

Минатата недела беа санирани и оштетените делови на детското игралиште.

– Повторно сакам да апелирам да се однесуваме одговорно кон природата и да ја чуваме урбаната опрема, кажа Стојкоски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Зоран Димитровски поднесе оставка од функцијата заменик-министер за локална самоуправа

Следно

Азар нема намера да замине од Реал, знае дека никој друг нема да му даде толкава плата

Latest from Blog