Приведени двајца разбојници од Скопје

1 min read

На 28.01.2023 полициски службеници од Полициската станица Центар и од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода С.М.(42) и Е.М.(20), двајцата од Скопје. 

Тие се сомничат дека претходно извршиле кривично дело „разбојништо“, при што од З.С.(19) од Скопје, одзеле пари. Притоа, кај С.М. биле пронајдени одземените пари и ќе бидат вратени на сопственикот.  

Двете лица се задржани во полициска станица и во координација со Јавен обвинител, по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Над 100 јавни институции во Скопје се греат на мазут и нафта, покажа мапата на „Шанса за центар“

Следно

Зеленски воведе санкции за 185 компании и поединци кои ја поддржуваат Москва

Latest from Blog