Приведен скопјанец кој се самозадоволувал пред женски лица

1 min read

Полициски службеници од СВР Скопје на 27.02.2023 во Скопје го лишиле од слобода С.А.(30) с.Пагаруша, општина Студеничани.

Како што соопшти МВР, тој се сомничи дека во пет наврати извршил кривично дело „задоволување полови страсти пред друг“ по член 190 од Кривичниот законик, односно во градски автобуси и на други јавни места се самозадоволувал пред женски лица од Скопје.

– Лицето било задржано во полициска станица и во присуство на Јавен обвинител било извршено негово препознавање од страна на оштетените, информира МВР.

Против него била поднесена и кривична пријава, а од страна на судија на претходна постапка му била определена мерка притвор.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Генералниот секретар на ОН, Гутереш, за прв пат по 6 години во посета на Ирак

Следно

(ВИДЕО) Возовите што се судрија во Грција возеле со брзина од 160 километри на час: Повеќето загинати се млади лица

Latest from Blog