Приведен криминалец баран со потерница за тригодишна казна затвор

1 min read

Полициски службеници од Оперативен тим потраги, денеска во 10:05 часот на бул.„Јане Сандански“ во Скопје, го лишиле од слобода скопјанецот Т.П.(32).

Од МВР информираат дека тој бил баран по централна потерница врз основа на наредба на Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од три години за сторени кривични дела „кражба“. Т.П. ќе биде спроведен во надлежната казнено-поправна установа за издржување на казната.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Мексико: Пронајдени четири безживотни тела во близина на хотел во туристичкиот центар Канкун

Следно

УНЕСКО вети дополнителна помош за Украина

Latest from Blog

Кралот на неблагодарните

Планинарот Равичандар Тарумалингам е најден во озлогласената „смртна зона“ на Еверест, на околу 8.300 метри, каде