Пред финалето во Лигата на шампиони, Ердоган го прими Чеферин во Истанбул

1 min read

ИСТАНБУЛ (АА) – Претседателот на Република Туркије, Реџеп Таип Ердоган, денеска во Истанбул го прими претседателот на Европската фудбалска асоцијација (УЕФА), Александар Чеферин, јавува Анадолу.

Состанокот е одржан зад затворени врати во комплексот на истанбулскиот аеродром „Ататурк“, а засега не се објавени детали од разговорот.

Средбата се одржа пред финалето на Лигата на шампиони на УЕФА, кое вечерва ќе се одигра помеѓу Манчестер Сити и Интер на Олимпискиот стадион „Ататурк“ во Истанбул.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS).

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Ковачевски: Би било лошо ако Мицкоски се повлече од преземената обврска

Следно

И Зеленски потврди: Започнаа контраофанзивните акции на Украина

Latest from Blog