Пожар во магацин за нафта во руската област Краснодар

1 min read

МОСКВА (АА) – Пожарот избувнал во магацин за нафта во подрачјето на Краснодар во Русија, известува Анадолу.

Венијамин Кондратијев, гувернер на областа Краснодар, потврди дека пожарот избувнал во магацин за нафта во регионот.

Тој информираше дека во тек е гаснење на пожарот што зафатил површина од 1.200 квадратни метри и додаде дека нема повредени ниту загинати.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS)..

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Акар: „Заменик-министрите за одбрана на Туркије, Русија и Украина ќе се сретнат во Истанбул“

Следно

Изградба на нов плоштад во општина Петровец

Latest from Blog