Пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинерија ОКТА

1 min read

Во 19:05 часот на телефонскиот број 112 пријавен е пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинерија ОКТА кој настанал како резултат на искрење на бандера и истиот се проширил на околната сува трева.

Во моментот на местото на настанот се екипи на БППЗ на Град Скопје и полиција.

Се интервенира на негово целосно гаснење и во моментот нема опасност од негово проширување.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград

Следно

Дури 8.500 Албанци добиле бугарско државјанство, а еве колку Македонци поднеле барање за бугарско потекло

Latest from Blog