Повторно поставен знакот „Ја сакам Кисела Вода“

1 min read

Во општина Кисела Вода, на крстосницата меѓу булеварот „Борис Трајковски“ и улицата „Народни херои“, повторно е поставен знакот „Ја сакам Кисела Вода“.

Фотографија од местото сподели градоначалникот на општината Орце Ѓорѓиевски.

Знакот-натпис беше отстранет кон крајот на октомври минатата година по налог на Град Скопје.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Рома на лето може да се раздели со Мурињо

Следно

(ФОТО+ВИДЕО) Повеќе од 100 карабинери учествувале во апсењето на Месина Денаро, добија аплуази од граѓаните кои ја слават акцијата

Latest from Blog