Повреден работник на „Комунална хигиена“, камионот удрил во ѕид

1 min read

На 06.02.2023 во 08.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Сингелиќ, скопско, товарно возило „форд“ на ЈП „Комунална хигиена“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.Ш.(55) од Скопје, движејќи се наназад удрило во бетонски ѕид од куќа.

– На металната конструкција од возилото стоел работникот М.П.(34) од Скопје, кој од ударот во ѕидот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Инвалидски колички и помагала за лицата со посебни потреби од општина Гази Баба

Следно

Српски пратеник на седница за Косово гледал порно – откако го фатија, поднесе оставка

Latest from Blog