Повеќе од 15 членови на семејството Кенеди ќе го поддржат Бајден на претстојните избори

1 min read

Повеќе од 15 членови на познатото семејство на поранешниот американски претседател Џон Кенеди ќе ја поддржат кандидатурата за реизбор на американскиот претседател Џозеф Бајден.

Со овој потег тие ќе се обидат да ја намалат легитимноста на кандидатурата на Роберт Кенеди Џуниор, син на родениот брат на поранешниот претседател Џон Кенеди.

„Можам само да замислам колку би бил ужасен татко ми Роберт Кенеди од неверојатните лаги и однесување на Доналд Трамп“, рече Кери, сестрата на Кенеди Џуниор, додавајќи дека нејзиниот татко се залагал за „еднаквост, човекови права и слобода, токму како што денес тоа го прави претседателот Бајден“.

Извор: 24vesti.mk

Претходно

Уапсени две лица во Германија под сомнение дека шпионирале за Русија

Следно

„Aлкалоид“ најпосакуван работодавач за 2023 година

Latest from Blog