Потер: Не сум сигурен како се чувствувам,емоциите се измешани

1 min read

Челси под водство на Грем Потер конечно оствари голема победа откако сините на Стемфорд Бриџ го елиминираа тимот на Борусија Дортмунд и се пласираа во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

Врз Потер има голем притисок по серијата лоши резултати, се чини дека по победите над Лидс и особено сега над Борусија Дортмунд, може малку да здивне.

„Не сум сигурен како се чувствувам, да бидам искрен. Има многу емоции во моето тело. Можете да замислите, беше тензично на крајот, но мислам дека моите момци беа фантастични. Одиграа многу добро, креиравме некои добри шанси и среќен сум за нив, тие ја донесоа победата. Ова е одлично за сите тука“, изјави Потер.

„Чувството во соблекувалната беше фантастично. Сите беа среќни. Бевме во тежок период и јасно е дека ова натпреварување многу ни значи. Сакавме да одиме понатаму и успеавме да се пласираме меѓу осумте најдобри. Ова е подлога да продолжиме добро и понатаму“.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ВИДЕО) Грузиската полиција со солзавец и водени топови ги растерува демонстрантите пред Парламентот

Следно

Шефот на Вагнер: Го освоивме источен Бахмут

Latest from Blog