Посебен режим на сообраќај во Скопје за Задушница

1 min read

Поради верскиот празник Задушница, утре во Скопје ќе бидат преземени мерки за посебен режим на сообраќај за безбедно и непречено одвивање на сообраќајот, соопшти МВР.

Со почеток од 06.00 часот сообраќајот ќе се одвива во една насока (кружно), односно, сите возила ќе се упатат по ул.„Бутелска“, лево по ул.„Александар Урдаревски“, лево по ул.„Боца Иванова“ и десно до влезот на гробишта Бутел, а за излез од гробишта, десно по ул.„Боца Иванова“, до кружниот тек на ул.„Бутелска“, па лево по ул.„Бутелска“ и десно по ул.„Кемал Сејфула“.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници по сообраќајниците опфатени со посебниот режим на сообраќај.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Мицкоски за неисплатените плати во здравството: Уште еден шокантен случај на неспособност, а владата наместо да бара одговорност ги штити директорите

Следно

ВИДЕО: Се огласи фотографот кој беше турнат од Серхио Рамос: Изненадување…

Latest from Blog