Поплави и проблеми на грчкиот остров Закинтос

1 min read

Невремето со обилен дожд и силен ветер предизвикало поплави и одрони на карпи на грчкиот остров Закинтос, објави грчката новинска агенција АНА-МПА.

Противпожарната служба во текот на ноќта примила десетици повици за помош и интервенирала во поплавени домови, додека пак дождот предизвикал проблеми и на повеќе улици.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Италија: Запленети 250 милиони евра и уапси 56 припадници на мафијашкиот клан „Ндрангета“

Следно

Педри ставил „лајк“ на девојка, нејзиниот дечко го бара неговиот дрес (ФОТО)

Latest from Blog

Тухел останува во Баерн

Германскиот стратег Томас Тухел и следната сезона ќе биде тренер на минхенски Баерн, потврди претседателот на