Понесете чадор, за утре најавени дожд и грмежи

1 min read

Времето утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, локално врнежите ќе бидат поројни проследени со ретки грмежи.

Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 10, а максималната ќе достигне од 11 до 18 степени.

Во Скопје променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен јужен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 8, а максималната ќе достигне до 16 степени.

Под влијание на циклонска активност во текот на следнава седмица ќе се задржи променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Шестмина уапсени во Шпанија за местење фудбалски натпревари

Следно

НАТПРЕВАРОТ ПРЕКИНAT, СВЕТОТ ВО СОЛЗИ: Нереални сцени од Турција – овој потег на навивачите ќе ви го допре срцето (ВИДЕО)

Latest from Blog