Полна месечина на небото над Њујорк

1 min read

ЊУЈОРК (АА) – Полната Месечина е неисцрпен извор на инспирација за фотографите и обичните луѓе ширум светот, а фоторепортерите на Анадолу направија фасцинантни фотографии во Њујорк, САД, известува Анадолу.

Фотографиите ја прикажуваат полната Месечина на небото над Њујорк. На фотографиите може да се види и полната Месечина над познати атракции во американската метропола.

Полната Месечина е лунарна фаза кога Месечината од перспективата на Земјата е во потполност осветлена.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS)..

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Ново издание на 360°: Дали македонскиот изборен модел треба да биде уште попропорционален?

Следно

(ВИДЕО) Почна церемонијата на крунисување на Чарлс Трети, присутен е и принцот Хари без Меган Маркл

Latest from Blog