Полицијата пронајде докази: Алвеш силувал девојка!

1 min read

Надлежните органи за спроведување на законот во Шпанија пронајдоа докази за вината на поранешниот дефанзивец на Барселона, Дани Алвеш за силување на девојка, пренесува „REGNUM“, повикувајќи се на „El Periodico“.

Според изворот, како резултат на медицинскиот преглед, полицијата имала докази кои укажуваат дека Бразилецот сепак извршил кривично дело.

Меѓу другото, пронајдени се отпечатоци од прсти кои ја потврдуваат верзијата на жртвата и обратно – тие се во спротивност со сведочењето на осомничениот.

На 20 јануари се дозна дека Дани Алвеш бил приведен во Шпанија за случај на сексуално вознемирување.

Казната која може да му биде изречена на Дани Алвеш доколку биде прогласен за виновен се движи од 4 до 12 години затвор.

Мексиканскиот Пумас на 21 јануари објави раскин на договорот со фудбалерот кој беше дел од тимот од јуни 2022 година.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Шоле го повика Курти да го прифати европскиот предлог

Следно

НАТО ја поздрави одлуката на Берлин да дозволи испораки на тенкови за Украина

Latest from Blog