Погба по подолга пауза повторно тренира

1 min read

Францускиот напаѓач во редовите на Јувентус се врати во тренажен процес со што стави крај на долгото отсуство од фудбалскиот терен.

Погба лани се врати во Јувентус за кој настапуваше од 2012 до 2016 година, по што мина четири сезони во Манчестер јунајтед.

На почетокот на септември го оперираше десното колено поради тешка повреда на менискусот што беше причината поради која го пропушти Светското првенство во Катар.

Од Јувентус не прецизираа кога може да се очекува враќањето на Погба во редовите на италијанскиот прволигаш, а локалните медиуми наведуваат дека францускиот напаѓач би можел да се врати на теренот кон средината на февруари.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Вучиќ: Ситуацијата во регионот е сериозна и се усложнува

Следно

На Дубаи одлично му дојдоа западните санкции против Русија

Latest from Blog