Погба најлош трансфер сезонава во Европа според „Гол“

1 min read

Порталот специјализиран за фудбалски вести „Goal“ состави листа на најлоши трансфери во сезоната во Европа.

На списокот има играчи чии трансфери не се реализираа од финансиска или спортска гледна точка. Во рејтингот има 21 играч.

Топ 10 најлоши трансфери според „Гол“:

1. Пол Погба (Јувентус, како слободен играч)

2. Ричарлисон (Тотенхем, 60 милиони фунти)

3. Марк Кукурела (Челзи, 63 милиони фунти)

4. Сержињо Дест (Милан, позајмица)

5. Калвин Филипс (Манчестер сити, 42 милиони фунти)

6. Џеси Лингард (Нотингем Форест, бесплатно)

7. Михаил Мудрик (Челзи, 88,5 милиони фунти)

8. Садио Мане (Баерн Минхен, 35 милиони фунти)

9. Ентони (Манчестер јунајтед, 85 милиони фунти)

10. Калум Хадсон-Одои (Баер Леверкузен, позајмица).

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Макрон кажа дека треба да се направат уставните измени и да се искористи согласноста на ЕУ за проширувањето, вели премиерот

Следно

Потпишан меморандум за соработка меѓу НУЦК „Трајко Прокопиев“ од Куманово и на драматично-куклениот театар „Иван Радоев“ од Плевен

Latest from Blog