Почна средбата на приватните превозници во Град Скопје

1 min read

Приватните автобуски превозници примени се на средба во Град Скопје откако вчера најавија дека добиле покана за средба од Градот за денеска во 9 часот.

Тие минатиот понеделник откако не беа примени во Јавното сообраќајно претпријатие – Скопје, најавија дека повторно ќе почнат со протест преку блокади од денеска ако не бидат примени и не се најде решение за долгот којшто тврдат дека го има Град Скопје кон нив.

Додека градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, во вчерашното интервју за МИА, истакна дека треба да се разговара со приватните превозници и да се најде решение со нив.

Средбата не се знае до кога ќе трае, но превозниците се надеваат на добар исход.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Најмалку 284 загинати и 2.323 повредени во земјотресот што ја погоди Туркије

Следно

Земјотресот во Турција би можел да биде најсилен во историјата на земјата

Latest from Blog