По оставката на Васовски, Атанасов нов тренер на Академија Пандев

1 min read

Македонскиот фудбалски прволигаш Академија Пандев го назначи денеска Тони Атанасов за нов шеф на стручниот штаб.

Атанасов доаѓа на местото на Александар Васоски кој по неделниот пораз на домашен терен од Тиквеш (1-4) поднесе оставка која раководството на струмичкиот прволигаш ја прифати.

-Благодарност до тренерот Александар Васоски и првиот асистент Раденко Бојовиќ за професионалниот ангажман и посветеноста кон тимот изминатиот период. Управниот одбор на клубот ја прифати понудената оставка и донесе одлука до крајот на сезоната сениорскиот тим да го предводи тренерот Тони Атанасов, соопшти попладнево Академија Пандев.

На две кола до крајот на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, Академија Пандев е деветтопласирана со 26 бодови.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Милошоски: Владата се однесува со Уставот како дневен ред на совет на станари, овој пратенички состав нема мандат да решава за уцените на Бугарија

Следно

Промоција на новите изданија на Румена Бужаровска на Саемот на книгата

Latest from Blog