Пјер- Емерик Обамејанг најави во кој клуб ќе се пресели

1 min read

Пјер-Емерик Обамејанг ја игра својата прва сезона во дресот на Челси, сезона која по се изгледа ќе биде негова последна во составот од „Стемфорд Бриџ“.

Тој не ја доби онаа улога која ја посакуваше во таборот на „сините“, тој дојде во оваа средина на инсистирање на Томас Тухел кој потоа беше отпуштен од Челси по што сите работи се свртеа против Габонецот кој има учинок од 3 гола на 21 натпревар.

Со оглед на тоа што е најавена чиста во премиерлигашот во летниот преоден рок, Обамејанг е еден од играчите кој треба да си замине, а како негова посакувана дестинација е Барселона.

-Немам идеја, ќе видиме. Ми се допаѓа Барселона, -порачал Пјер Емерик за „DjamLife“.

 

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Џаро ќе ја потпишува својата биографија „Живот на коцка“ во вторник на Саемот на книгата

Следно

Цените на нафтата паѓаат три недели по ред

Latest from Blog