Пиоли: Милан го заслужи ова четвртфинале

1 min read

Тренерот на италијанскиот фудбалски клуб Милан Стефано Пиоли оцени дека неговиот тим заслужено се квалификувал во четвртфиналето на Лигата на шампионите преку тежок двомеч.

Се покажа дека голот од првиот натпревар е доволен за Милан да се пласира во четвртфиналето.

„Знаевме дека ќе биде тешко, но успеавме. Ги замолив играчите да покажат карактер. Не се откажавме и заслуживме да поминеме. Секогаш мораме да одиме чекор по чекор. Стигнавме до четвртфиналето, сега ќе видиме каква ќе биде ждрепката“, изјави по натпреварот тренерот на Милан, Стефано Пиоли.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Претпазливо на Волстрит, во САД се очекува агресивно зголемување на каматните стапки

Следно

(ВИДЕО) Ракетни напади низ Украина: Експлозии одекнаа во Киев, густ чад над градот

Latest from Blog