Петрушевски: Апасиев наместо по власта, повторно со лажни удари по ВМРО-ДПМНЕ, освен СДСМ фајде од двајцата пратеници на Левица има само собранискиот ресторан

1 min read

Апасиев наместо по власта, повторно со ниски и лажни удари по ВМРО-ДПМНЕ, вели Бране Петрушевски, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

-Освен СДСМ, фајде од двајцата пратеници на Левица има само собранискиот ресторан.

На седниците никогаш ги нема, но во ресторанот се секојдневно, без исклучок.

Коалицијата на Левица со СДСМ во град Скопје, како и во општините Прилеп, Гевгелија, Охрид, Свети Николе, Бутел, Аеродром и Велес очигледно почна да функционира и на централно ниво. Нека им е честито!

Ќе ги победиме сите на купче!, пишува Петрушевски на Фејсбук.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

По божикните празници ќе се разговара за кандидатите за амбасадори, меѓу нив и за Виктор Димовски

Следно

Се повреди и Ван Дајк

Latest from Blog