Петок 8. декември Св. Климент Охридски е неработен ден за сите граѓани на Македонија

1 min read

реклама


Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ  („Службен весник  на  РМ„ бр.21/98 и 18/07), 8 декември 2023 година (петок), ‘’Св. Климент Охридски”, е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија.

Mинистерството за труд и социјална политика на сите граѓани им го честита празникот “Св.Климент Охридски”. 

реклама

Претходно

Тројца Палестинци убиени во израелски оган на Западниот Брег

Следно

SkyShowtime me “PLAYLIST” të përsosur të filmave për festat e fundvitit

Latest from Blog