Пет лица каснати од кучиња за еден ден

1 min read

Дури пет лица вчера во полиција пријавиле дека биле нападнати од кучиња скитници на различни локации низ Скопје.

Најпрво во 08.00 часот во Полициската станица Карпош, В.И.(76) од Скопје пријавила дека на ул.„Иван Цанкар“ била касната од куче скитник. 

Потоа во 10.30 часот во Полициската станица Аеродром, Д.З.(62) од Скопје пријавил дека на бул.„Јане Сандански“ бил каснат од куче скитник.

Следниот напад е регистриран во 12.10 часот во Полициската станица Аеродром, В.К.(71) од Скопје пријавил дека на ул.„Бојмија“ бил каснат од куче скитник.

Исто така, во 18.45 часот во Полициската станица Аеродром, А.М.(46) од Скопје пријавил дека на ул.„Тодор Чангов“ бил каснат од куче скитник.

Потоа во 19.30 часот во Полициската станица Центар, Ф.Р.(32) од Скопје пријавила дека во кругот на Комплекс клиники „Мајка Тереза“ била касната од куче скитник.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Учењето математика е чист комунизам

Следно

Во САД обновени домашните летовите

Latest from Blog