Парична помош за родителите на деца со попреченост во Петровец

1 min read

Градоначалникот на Општина Петровец, Борче Митевски ги потпиша решенијата за доделување на еднократна годишна парична помош по основ на Јавен повик, со кој беа повикани родители и старатели на деца со попреченост до 26 годишна возраст.

– Продолжуваме со активности за грижа на ранливите категории на граѓани и излегуваме во пресрет на нивни барања согласно можностите на општината, велат од општина Петровец.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Зеленски му изрази сочувство на Ердоган поради разорниот земјотрес

Следно

Земјотресот во Турција ги омекна и најтврдокорните непријателства: Ерменија ѝ понуди помош на Анкара за справување со катастрофата

Latest from Blog