ОВИЕ ДЕТАЛИ НА ПОГРЕБОТ УКАЖУВААТ НА ЕДНО, ЌЕ ИМА ОСВЕТА – Ранко Ескобар испратен од мистериозни маскирани мажи (ФОТО)

1 min read

Ранко Радошевиќ (54) од Никшиќ, познат како Ескобар кој погребан во понеделникот на белградските гробишта Орловача, а на неговиот погреб се појави мистериозен маж во придружба на 20 маскирани oд обезбедувањето со чадори отпорни на куршуми, што е случај кога се погребуваат луѓе од подземјето.

Радошевиќ беше беше еден од водачите на таканаречениот клан Никшиќ, близок соработник на „Шкаљарците“ и нивниот убиен водач Јован Вукотиќ.

Вакви чадори на погреби има кај мафијашките организации од Италија и Јапонија и има и ефект на заплашување, но не на обичните луѓе, туку на оние кои сами ќе можат да препознаат дека оваа порака е испратена до нив.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Од утре инспекторите ќе вршат контроли врз трговците за тоа дали ги почитуваат мерките за поевтини прехранбени производи

Следно

„Саник“: Обврските кон станарите ќе бидат испочитувани во целост, пандемијата, војната во Украина и други објективни фактори го пролонгираа рокот за вселување во зградата

Latest from Blog