ОВА НЕ Е НАИВНА ЛЕКВИДАЦИЈА, А ЖИЛА БЕШЕ НАЈВИСОКО ПОЗИЦИОНИРАН ВО КАРТЕЛОТ – поранешен командир во МВР со морничаво тврдење за во иднина! (ВИДЕО)

1 min read

Двојното убиство во кафуле во Старата скопска чаршија е само продолжување на пресметките на клановите од нарко-мафијата

Двојното убиство е само продолжување на преметките на клановите од нарко-мафијата, оценува поранешниот началник во МВР и помошник-директор на криминалистичка полиција, Љубомир Ѓурчески.

Иако станува збор за очигледно добро испланирана и извршена ликвидација, сепак Ѓурчевски е оптимист дека сторителите може да се откријат.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Пожар избувна во зградата на руското Министерство за внатрешни работи

Следно

Муцунски на форум со граѓаните: Сите ние сме различни, но споделуваме заедничка цел – подобра иднина за нас и нашите деца

Latest from Blog