Општина Кисела Вода без „Лајка“ ќе го решава проблемот со улични кучиња

1 min read

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски најавил дека нема да му уплаќа пари на ЈП „Лајка“ за уличните кучиња.

Ѓорѓиевски сака да го решава проблемот со бездомни кучиња во соработка со невладините организации.

– Размислуваме за спроведување на идентичен концепт како тој на ЈП „Лајка“, со која треба да се прекине соработката. Тоа е една од опциите. За годинава немаме уплатено средства на „Лајка“. И останатите скопски општини не се задоволни од работата на претпријатието, кажа Ѓорѓиевски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Средбата меѓу Бајден и Фон дер Лајен вовед во преговорите за слободна трговија меѓу ЕУ и САД

Следно

Итен состанок во Париз: ПСЖ го враќа Тухел?!

Latest from Blog