Официјално: Кевин Пантер замина од Партизан

1 min read

Српскиот кошаркарски гигант Партизан соопшти дека се разделил со миленикот на „Гробари“, Кевин Пантер.

Пантер по три сезони си замина од Партизан, а за неговиот потпис во моментов се борат Барселона и Макаби.

„По три незаборавни сезони, Пантер летово замина од Партизан. Кошаркарот и клубот постигнаа договор за разделба. Еден од најдобрите играчи на клубот во последните три години засекогаш ќе остане дел од нашето семејство“, соопшти Партизан.

Извор: kurir.mk

Претходно

Реакција: Платформата за родова еднаквост бара да престане праксата на правосудството на погрешното третирање на семејното насилство

Следно

ВИДЕО: MC Стојан приведен од полицијата во Хрватска

Latest from Blog