Официјално: Депај нов фудбалер на Атлетико Мадрид

1 min read

Како и што се најавуваше, Мемфис Депај е нов фудбалер на Атлетико Мадрид.

Клубот од Мадрид го потврди трансферот на холандскиот репрезентативец кој пристигнува од Барселона. Депај со Атлетико потпиша договор на две години.

„Мемфис покажа дека сака да дојде во нашиот клуб. Се надева и тој, но и ние дека ќе се врати во неговата најдобра форма.

Среќен сум што ќе имаме прилика да соработуваме. Станува збор за напаѓач кој многу личи на Коста и може да ни помогне. Во минатото започна како втор напаѓач, но брзо се наметна како прва опција поради неговата експлозивност“, изјави Симеоне.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Мицкоски: Минатиот пат требаше да киднапираат пратеник за да имаат 61, сега треба да им простат на едно чудо криминалци кои прават притисоци за да закрпат мнозинство

Следно

Склучен договор помеѓу Град Скопје и Црвен Крст на град Скопје 20.1.2023

Latest from Blog