ОД РУБРИКАТА „ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ“ ИЗДВОЈУВАМЕ: 16 голови паднаа на фудбалски натпревар во Албанија (ФОТО)

Имено, станува збор за натпреварот помеѓу екипите на Фламуртари и Деволи. Домаќините за 90 минути успееаа цели 15 пати да ја затресат мрежата на противникот.

Натпреварот помеѓу овие две екипи беше одигран вчера во рамките на Купот на Албанија.

Екипата на Фламуртари резултатот го отвори во 9-тата минута од натпреварот, а голови започнаа за паѓаат и во следните минути. Домаќините на полувреме замина со резултат од 5:0.

Во второто полувреме од овој неверојатен натпревар беа забележани уште 11 погодоци.

10 гола дадоа фудбалерите на Фламуртари, а почесниот гол од белата точка во 86 минута од второто полувреме за гостите од Деволи го постигна Ивани.

Во продолжение погледнете ја фотографијата како паѓаа головите во текот на натпреварот: