Од четврток услови за врнежи и пад на температурите, викендот стабилно и сончево

1 min read

До четврток ќе се задржи сончево и многу топло време, особено утре кога дневната температура наместа ќе достигнува до 40 степени.

Во четврток, како што најавуваат од УХМР кон крајот на денот ќе има услови за локален дожд и ретки грмежи. Поголема промена на времето со локален пороен дожд, грмежи и значителен пад на температурата се очекува во петок.

Во деновите од викендот времето ќе биде стабилно со благ пораст на дневната температура.

Извор: 24vesti.mk

Претходно

Курти: Немаме проблеми со Србите, туку со Србија

Следно

Помошникот на Зеленски што владее со Украина

Latest from Blog